najlepsze treści w internecie

Usunięcie zaćmy – krótki zabieg, który uratuje Ci wzrok

Zaćma to jest przede wszystkim choroba, która objawia się znacznym pogorszeniem jakości widzenia. Wszystko to jest spowodowane zmętnieniem torebki albo oczywiście soczewki oka. Jedyną i tak naprawdę skuteczną metodą leczenia jest oczywiście zabieg operacyjny. Zobacz, na czym polega zabieg.

Jak przebiega zabieg?

Usunięcie zaćmy polega po prostu na wszczepieniu sztucznej soczewki. Metod zapobiegania zaćmy jest kilka. Przede wszystkim zalicza się do tej grupy ochrona narządu wzroku przed promieniowaniem, a także właściwe wyrównanie współistniejących chorób metabolicznych. Niedawno pojawiły się nawet badania, które udowodniły bardzo dobry wpływ przyjmowania witaminy C. Warto zatem stawiać na takie rozwiązania. Zaćma to przede wszystkim jest schorzenie, którego najczęściej istotą pozostaje zmętnienie soczewki albo torebki soczewki oka.

Przypadłość, z którą można walczyć

Wszyscy niemal zgodnie podkreślają, że zaćma to jest praktycznie jedna z najczęstszych przyczyn upośledzenia naszego wzroku. Badania, które zostały przeprowadzone za Oceanem, pokazały, że u ponad 40% badanych po 70 roku życia, ta dolegliwość spowodowała znaczne upośledzenie wzroku. To powinno nam dawać do myślenia. Usunięcie zaćmy jest jednak jak najbardziej możliwe. Trzeba po prostu działać tutaj szybko. Najczęstszy jej objaw, to nie tylko stopniowe pogarszanie się wzroku. Zmętnienie soczewki, które jednocześnie powoduje pogorszenia widzenia, to jest rzecz nieodwracalna. Nie istnieje jednak w związku z tym tak naprawdę żadna skuteczna metoda, polegająca na zachowawczym leczeniu tej przypadłości. Jedynym sposobem na unikanie zabiegu pozostaje bardzo wczesne wdrożenie profilaktyki przy pojawiającej się zaćmie. Wyróżniamy oczywiście dwa główne jej rodzaje. Mamy więc zaćmę wrodzoną oraz nabytą. Wrodzona to jest najczęstsza przyczyna ślepoty pośród wszystkich dzieci. Nabyta natomiast pojawia się z wiekiem, najbardziej chodzi tutaj o starczą. Pojawia się w wyniku działania wolnych rodników, jak i różnych produktów metabolizmu. Naprawdę przy jej występowaniu trzeba uważać i działać szybko.