najlepsze treści w internecie

Torty klasyczne – ozdoba rodzinnych uroczystości

Torty klasyczne – ozdoba rodzinnych uroczystości

Rodzinne przyjęcia to wydarzenia wyjątkowe – nic dziwnego, że każdy z nas stara się, aby w ich trakcie wszystko było dopięte na ostatni guzik. Chodzi tu przecież nie tylko o uśmiech solenizanta (choć trudno zaprzeczyć, że to właśnie on będzie gwiazdą popołudnia bądź wieczoru), ale także o udane spotkanie całej rodziny, wymianę ploteczek, wspólne snucie wspomnień itd. Nieodłączną część rodzinnych imprez stanowi oczywiście poczęstunek. Poszczególni członkowie familii decydują się często przygotować coś we własnym zakresie, bywają jednak elementy menu, które bezpieczniej powierzyć specjalistom. Jedną z takich rzeczy jest z pewnością tort urodzinowy dla babci lub dziadka – cała rodzina życzy sobie przecież, aby okazał się on zarówno atrakcyjny wizualnie, jak i po prostu bardzo smaczny.

Jaką cukiernię wybrać?

Wybór ciast w cukierniach i piekarniach niejednego może przyprawić o zawrót głowy – szanujące się firmy oferują dziś najczęściej wręcz całe kolorowe katalogi ciast i tortów, z których możemy wybrać interesującą nas pozycję… albo, wedle uznania, skomponować swoją własną. Dostępne są przy tym warianty na każdą okazję: chrzest, komunię, ślub, urodziny dziecka, imprezę nastolatka, wieczór panieński bądź kawalerski…

Oprócz charakteru organizowanej imprezy liczy się również styl samego tortu. Możemy zażyczyć sobie wersji nieco bardziej ekstrawaganckiej (coraz większą popularnością cieszą się na przykład wypieki typu glamour, np. w kształcie damskiej torebki) albo postawić na proste torty klasycznehttp://tortyjakmarzenie.pl/pl/c/Torty-klasyczne/17. W przypadku urodzin babci czy dziadka lepiej sprawdzi się zapewne to drugie rozwiązanie – seniorzy z reguły nie przepadają za nowinkami, ceniąc sobie wyżej elegancję i prostotę. Właściciele cukierni doskonale odczytują owe potrzeby, oferując bogaty wybór ciast finezyjnych w wyglądzie i doskonałych w smaku.

Wygląd i końcowy efekt tortu zależy od Ciebie!

Warto zaznaczyć, że cukiernicy pozostawiają swoim klientom coraz większą dowolność w kształtowaniu charakteru tortu – nie chodzi tu już tylko o kwestie najprostsze (jak napis na wierzchu ciasta), ale także np. o proporcje poszczególnych składników. W efekcie nawet torty klasyczne stają się… nieco mniej klasyczne, a bardziej nastawione na utrafienie w gust solenizanta. Zanim członkowie rodziny udadzą się zatem do upatrzonej cukierni czy piekarni, warto się wspólnie zastanowić, jakie ciasto sprawi babci czy dziadkowi największą przyjemność. Raczej nie powinniśmy się obawiać, że dany lokal odmówi nam upieczenia tortu o konkretnym smaku – nawet gdyby miało to być coś naprawdę nietypowego. W takim wypadku warto po prostu skontaktować się z cukiernią dwa, trzy dni wcześniej, aby dać pracownikom nieco więcej czasu na realizację zamówienia.

Organizacja uroczystości dla babci lub dziadka – o czym jeszcze pamiętać?

Sam tort to jednak jeszcze nie wszystko – trzeba pomyśleć również o upominkach, a może nawet o wynajęciu osobnej sali. Wszystko zależy od tego, jak wiele osób weźmie udział w uroczystości, oraz od upodobań samego jubilata. Jeśli bowiem nasz senior nie przepada za tłokiem i hałaśliwymi imprezami, nie ma sensu uszczęśliwiać go nimi na siłę. W takiej sytuacji lepiej po prostu zorganizować kameralne, kilkuosobowe przyjęcie, wyłącznie dla członków najbliższej rodziny. Babcia czy dziadek najbardziej doceni z pewnością fakt, że dzieci i wnuki pamiętały o dniu urodzin, nie zaś wystawność samego przyjęcia bądź przepych, z jakim prezentują się na stołach torty klasyczne.

Nawet jeśli wszystko jest już starannie przygotowane, rodzina nadal może chcieć utrzymać imprezę w tajemnicy przed solenizantem. Doświadczenie uczy, że niespodzianki często cieszą najbardziej – istotne pozostaje tylko to, by nasz senior czuł się przez cały czas komfortowo. Jeżeli wiemy, że babcia czy dziadek przykłada wielką wagę do swojego wyglądu, powinniśmy uprzedzić o przyjęciu przynajmniej z dwugodzinnym wyprzedzeniem. W ten sposób damy jubilatowi szansę na przygotowanie się i oszczędzimy niepotrzebnego stresu. Oczywiście, możemy też postawić na efekt kompletnego zaskoczenia – warto jednak zadać sobie wcześniej pytanie, czy aby na pewno sprawimy tym solenizantowi przyjemność.