najlepsze treści w internecie

Systemy przywoławcze w hotelach

Systemy przyzywowe od bardzo dawna stanowią standard w takich miejscach jak szpitale, kliniki, czy domy pomocy. Ale od pewnego czasu są używane też w hotelach. Dlaczego? Sprawdź ten artykuł i poznaj odpowiedź na to pytanie.

Do czego służą systemy?

Służą one przywołaniu odpowiedniego personelu. Czasem określane są także jako systemy przywoławcze. Jednak od pewnego czasu zauważyć można, że systemy przywoławcze mają także zastosowanie w wielu innych miejscach, zwłaszcza w turystyce. System przywoławczy coraz częściej instalowany jest w hotelach, zwłaszcza w tych o podwyższonym standardzie. Jest to bardzo dobre udogodnienie dla gości hotelowych. Goście najczęściej wykorzystują ten system w celu zamówienia posiłku lub uzyskania jakieś informacji od personelu hotelowego. Budowa systemu przyzywowego jest niezwykle prosta. Składa się on z trzech podstawowych elementów. Pierwszym z nich jest gniazdko przywoławcze. Drugi to centralka, a ostatni element to urządzenie służące do obustronnej łączności między gościem a pracownikiem hotelu. Urządzenia stosowane w szpitalach czy klinikach składają się z identycznych elementów.

System w hotelu

Czasami jednak w hotelach instaluje się systemy bez obustronnej łączności. Działają one tak, że jedynie gość hotelu może połączyć się z personelem, ale odwrotnie już nie. Podstawowym powodem takiej sytuacji jest to, że goście nie chcą, aby im przeszkadzano i niepotrzebnie zawracano im głowę. Ma to swoje zalety i wady. System najczęściej składa się z dwóch przycisków. Pierwszy z nich służy do przywołania pracownika, drugim możemy go odwołać. Po naciśnięciu przycisku na centralce w recepcji pojawi się informacja z numerem pokoju. Dzięki temu pracownik hotelu możemy szybko dotrzeć do gościa. Systemy możemy podzielić także na trzy rodzaje. Zaliczamy do nich systemy analogowe, systemy cyfrowe oraz systemy IP. Pierwszy z nich to system najprostszy i najtańszy na rynku. Daje on nam podstawowe funkcje. System cyfrowy daje nam więcej możliwości. Przede wszystkim dają się one programować. Dzięki temu możemy je dostosować do naszych potrzeb. System IP jest to system najnowocześniejszy. Działa on z wykorzystaniem Internetu.