najlepsze treści w internecie

Protetyka w Gliwicach: dlaczego braki uzębienia zawsze należy wypełniać?

Istnieje błędne przekonanie, iż braki występujące w uzębieniu są problemem natury wyłącznie estetycznej. Ludzie przeważnie wypełniają je tylko dlatego, że nie chcą źle wyglądać i boją się, iż dziury zostaną zauważone przez inne osoby. Niewypełnione braki i luki mogą natomiast w znacznym stopniu wpłynąć na stan całego uzębienia i to oczywiście niepozytywnie. Jak zatem rzeczywiście oddziałują one na ludzki organizm?

Zęby są niezwykle ważne

W szczęce człowieka każdy ząb pełni jakąś rolę. Tylne zęby odpowiedzialne są chociażby za rzucie, podczas gdy przednie siekają produkty spożywcze na mniejsze kawałki, aby łatwiej można je było połknąć. Gdy więc dochodzi do wypadnięcia stałego zęba, lub co gorsza kilku zębów, cały ten proces zostaje mocno zaburzony. Protetyka Gliwice
oddziałuje zatem pozytywnie na ogólny komfort ludzkiego życia. Odbudowane i przywrócone zęby z powrotem pozwalają człowiekowi normalnie spożywać wszystkie pokarmy. Nie musi on już trudzić się z przeżuwaniem każdego kęsa.

Brak zębów zaburza zgryz

Gdy w szczęce brakuje pewnych zębów, również zgryz może zostać zaburzony. Pozostałe w jamie ustnej zęby zaczynają wtedy się na siebie nasuwać i mogą na siebie nachodzić, co nie jest oczywiście dobrym efektem. Jeśli to właśnie brak zęba jest przyczyną krzywego zgryzu, nawet aparat ortodontyczny nie zdoła go poprawić i wyleczyć. Najpierw potrzebna jest protetyka Gliwice, która odbuduje utracony ząb, a dopiero potem konsultacja ortodontyczna. Ortodonci często zresztą sami muszą odsyłać swoich pacjentów do gabinetów stomatologicznych. Zanim bowiem założą im jakikolwiek aparat, muszą być pewni, że nie pogorszy on ich aktualnego zgryzu i stanu zdrowia.

Dlaczego jeszcze warto wypełnić braki w uzębieniu?

Ostatnim powodem, dla którego warto wypełniać takie braki, jest właśnie kwestia estetyczna. Człowiek nawet bez jednego zęba może czuć się nieatrakcyjnie, co prędko zostaje zauważone przez innych. Lepiej zatem poradzić sobie szybko ze swoim problemem, wstawiając do swojej jamy ustnej korony czy mostki. Skutecznie zastępują one zęby naturalne, poprawiając samopoczucie i zdrowie pacjenta.