najlepsze treści w internecie

Operacja zaćmy – wróć do normalnego życia!

Zaćma jest niebezpieczną chorobą, o ile nie zagraża ona naszemu życiu to chyba niewiele osób z nas wyobraża sobie życie bez możliwości widzenia otaczającego nas świata. Na całe szczęście w tych czasach nie jest ona chorobą nieuleczalną, a bezbolesna operacja nie tyle co uratuje nasz wzrok to bardzo często również go poprawia. Efekt dotyczący rozwijania się tej choroby często jest nazywany zamgleniem. Z początku nawet możemy nie zauważać że dzieje się coś złego i zrzucać winę na zmęczenie czy gorszy dzień gdyż nasz wzrok tylko z lekka staje się mniej wyraźny na dalszych czy tych bliskich odległościach. Niestety z czasem wszystko się pogarsza a cały proces potrafi trwać kilka miesięcy przy czym jakość naszego widzenia stale się pogarsza i wszystko zaczyna być zamglone, przynajmniej takie mamy wrażenie.

Jak szybko operacja?

Zaćma operacja jej nie może być odwlekana i lepiej jest udać się na badanie i operacje jeszcze na początku jej rozwoju, bo mimo często spotykanego leczenia kroplami nie są one sprawdzone i nikt nie wie czy z pewnością działają. Co najwyżej krople te mogą opóźnić chorobę. Dawniej czekało się na jej końcowy etap i dopiero wtedy podejmowało operacji lecz w tej chwili postęp w medycynie pozwala zająć się tym problemem jeszcze na początku jej rozwoju.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg ten trwa około 20 minut, a zaczyna się od znieczulenia lokalnie oka dzięki czemu zabieg jest bezbolesny. Podczas całej operacji jesteśmy przytomni, możemy oddychać pod specjalną maseczką z tlenem, a także na bieżąco rozmawiać i dowiadywać się w jakim etapie zabiegu jesteśmy. Lekarz podczas swej pracy zleca także polecania takie jak w którą stronę mamy patrzeć by łatwiej mógł wykonać zamianę soczewki na sztuczną.

Później już tylko ulga

Już na następny dzień powinniśmy odczuwać różnicę, a świat odzyska swoje barwy oraz ostrość. Myślę że dla osób z wadą wzroku wręcz niezbędnym wydatkiem będzie, o ile chcemy pozbyć się wszelkich okularów na resztę życia zainwestowanie w lepszej jakości soczewkę która kosztuję od 4 do 6 tysięcy złotych i pozwala widzieć dobrze na bliskie i dalekie odległości w porównaniu do refundowanej która na bliskich odległościach nie sprawdza się tak dobrze jak na dalekich.