najlepsze treści w internecie

Operacja zaćmy – jakie soczewki wybrać?

Operacja zaćmy – jakie soczewki wybrać?

Zaćma jest chorobą oczu, która powoduje zmętnienie soczewki. Często mówi się o niej, że jest chorobą osób starszych, co nie do końca jest prawdą, gdyż katarakta może również dotyczyć osób młodych. Niestety również dzieci na nią chorują, wtedy jest to zaćma wrodzona. Jeszcze do niedawna z operacją czekano, aż do czasu, gdy zaćma była bardzo duża, obecnie sytuacja uległa dużej zmianie. Lekarze decydują się na zabiegi zaraz po wykryciu choroby, dzięki temu zabieg zazwyczaj jest krótszy i niesie ze sobą mniej powikłań. Jednak wszczepienie soczewki standardowej – http://alfavision-zacma.pl/dobierz-soczewki-ponadstandardowe/ – nie przywraca ostrości wzroku, ani nie usuwa również innych chorób oczu, przez co chorzy muszą nadal nosić okulary, co może być uciążliwe.

Soczewki- jakie wybrać?

Zazwyczaj lekarze nie proponują swoim pacjentom wyboru soczewek ponadstandardowych, które jak sama nazwa wskazuje wyróżniają się najwyższą jakością i standardem. Soczewki standardowe po wszczepieniu pozwalają całkowicie pozbyć się zaćmy, ale nie leczą innych wad wzroku. Dlatego soczewki ponadstandardowe są najlepszym wyborem. Oczywiście, przy wyborze pomocni będą najlepsi specjaliści, którzy również odpowiedzą na wszystkie pytania. Warto również wiedzieć, że przed zabiegiem pacjent przechodzi wszystkie specjalistyczne badania, dzięki temu soczewki są idealnie dobrane do jego wady.

Soczewki ponadstandardowe – najlepszy wybór

Wybór soczewek ponadstandardowych nie tylko powoduje wyeliminowanie zaćmy, ale również innych chorób oczu. Dzięki temu pacjent po zabiegu nie musi już nosić okularów. Jego jakość życia również znacząco się polepsza i może czytać nawet czasopisma z małym drukiem, czy etykiety na produktach, co wcześniej było niemożliwe.

Dla osób mających problemy z prowadzeniem po zmroku najlepszym wyborem są soczewki asferyczne z filtrem światła niebieskiego, które kumulują promienie UV w jednym punkcie. Soczewki toryczne są polecane dla cierpiących na astygmatyzm. Dzięki nim wzrok znacząco się poprawia. Soczewki wieloogniskowe są najlepszym wyborem dla wszystkich, którzy prowadzą aktywny tryb życia, dzięki nim nie muszą oni nosić okularów, a jakość wzroku jest zdecydowanie lepsza. Z kolei soczewki toryczne wieloogniskowe są polecane dla osób zmagających się z kilkoma różnymi przypadłościami, czy wadami wzroku.

Dlaczego tak ważny jest dobór odpowiednich soczewek?

Soczewka, która została wszczepiona podczas operacji jest na całe życie, dlatego wybór jest tak ważny. Warto tutaj poradzić się specjalistów, którzy również doradzą. Oczywiście należy zastanowić się nad oczekiwaniami i możliwymi do osiągnięcia rezultatami, które można omówić z lekarzem. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na jakość materiału, gdyż to ona w dużej mierze odpowiada za trwałość i ich niezawodność. Zatem materiał powinien być wyposażony w odpowiednie filtry, które przywracają ostrość wzroku, ale również niwelują inne choroby. Stanowią także świetną ochronę po operacji. Zatem jakość życia znacząco się poprawia.