najlepsze treści w internecie

Nowoczesne rozwiązania w hotelach – system zarządzania hotelem

Nowoczesne rozwiązania w hotelach – system zarządzania hotelem

Zarządzanie hotelem zmieniło sie na przestrzeni tych kilkunastu lat. Ogromny udział w tej przemianie miała innowacyjna technologia, która pojawiła się na rynku. Przeczytaj ten artykuł i sprawdź, czemu niezbędny jest system zarządzania hotelem.

Nowy standard pracy

Bezpowrotnie minęły czasy, kiedy to podstawowym narzędziem do przyjmowania rezerwacji w hotelu był telefon, a komputer z połączeniem do Internetu, znajdował się co najwyżej w gabinecie dyrektora ewentualnie na recepcji obiektu. Jeśli tak było, służył on co najwyżej, do odpowiadania na wiadomości klientów. Na szczęście, nastała nowa era, Internet dostępny jest niemal wszędzie, a ludzie, chcą móc przeglądać strony www, na każdym urządzeniu mobilnym. Telefon typu smartfon, równie często służy do dzwonienia, co do obsługi interesujących nas aplikacji, na przykład takich, które służą do rezerwacji noclegu. Duży obiekt typu hotel, jeśli chce utrzymać się na konkurencyjnym rynku, musi prędzej czy później wybrać optymalny system zarządzania hotelem. Systemy informatyczne są dziś w stanie wspomagać, większość obszarów działalności hotelu, sam rynek zaś oferuje dużo rozwiązań od prostych w obsłudze aplikacji aż po bardziej zaawansowane, systemy składające się z kilku modułów.

Nowoczesne rozwiązania, które ułatwiają zarządzanie hotelem

Podstawą funkcjonowania hotelu jest odpowiednie obłożenie. W czasach, kiedy większość rezerwacji jest przyjmowana przez systemy rezerwacji online, trudno znaleźć hotel, niewspółpracujący z odpowiednimi bazami. Tu właśnie z pomocą przychodzi system zarządzania hotelem, który sprytnie pośredniczy pomiędzy obiektem noclegowym a poszczególnymi serwisami rezerwacyjnymi. Te nowoczesne rozwiązania, znacznie ułatwiają pracę recepcji, sprawiając, że do wszystkich serwisów, jednym wręcz kliknięciem, rozsyłane są informacje o dostępności i planach cenowych. Informatyka w hotelu, to nie tylko dział rezerwacji. Systemy odpowiednio skonfigurowane, potrafią wesprzeć obsługę SPA, sal konferencyjnych czy gastronomii. Systemy IT dla hotelu, to także elektronika i automatyka budynku, a więc zdalna kontrola parkingu, zamków elektronicznych drzwi hotelowych, sterowanie klimatyzacją, ogrzewaniem oraz oświetleniem. Systemy informatyczne w hotelu to dziś już konieczność, i chociaż wiążą się z pewnym wydatkiem, odpowiednio dobrane, pozwolą zadbać o przyszłość obiektu i komfort klientów.