najlepsze treści w internecie

JIRA – narzędzie do zarządzania projektami

Platforma biznesowa to rozwiązanie, na które stawia coraz więcej przedsiębiorców. W końcu, który biznesman nie chciłaby usprawnić procesu komunikacji w swojej firmie? Jeśli chcesz dowiedzieć się, co to jest JIRA i czemu jest tak chętnie wybierana przez firmy, to koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Polski rynek coraz bardziej zinformatyzowany

Na polskim rynku pojawia się coraz więcej firm informatycznych. Jest to naturalne zjawisko, gdyż wyższe uczelnie co roku wypuszczają doskonale wykształcone grono informatyków, wśród których można znaleźć zarówno programistów, inżynierów jakości oprogramowania czy grafików. Dużą popularność zyskują także intensywne, półroczne kursy, które skupiają się na jednym języku programowania i przekazują skondensowaną wiedzę. Kiedy firma liczy około dziesięciu do dwudziestu osób komunikacja między członkami zespołu jest ułatwiona i wszystko można załatwić poprzez wspólną rozmowę. Co jednak zrobić, gdy zespół deweloperski liczy ponad czterdziestu członków, w paru miastach lub z zarządem w innym kraju?

JIRA – przydatne narzędzenie pracy

Bardzo przydatnym narzędziem okazuje się być JIRA. Jest to intuicyjne oprogramowanie do zarządzania projektami. W ostatnim czasie na popularności zyskał Scrum – jest to przyrostowy sposób tworzenia oprogramowania, który doskonale sprawdza się na całym świecie i jest coraz chętniej wprowadzane przez polskie firmy informatyczne. Dzięki narzędziu dostarczanym przez firmę Atlassian przyrostowe tworzenie oprogramowania staje się jeszcze prostsze. Niezależnie od strefy czasowej można tworzyć zadania, oznaczać postęp prac, kwestionować i dopytywać. JIRA wykorzystywana jest w większości firm informatycznych, gdyż w łatwy sposób można udokumentować i usystematyzować pracę. Menadżerowie oraz deweloperzy mogą w prosty sposób wyznaczać sobie cele oraz zagadnienia do zrobienia w najbliższym czasie, nadawać priorytety i określać czas na ich wykonanie. W ten sposób praca przebiega szybciej niż przy komunikacji jedynie mailowej. Jest jasna i przejrzysta dla każdego, kto na nią spojrzy – zarówno dla osoby, która rozpoczyna pracę w branży informatycznej, dla osoby odłączonej od technicznej części projektu jak i również dla dewelopera, który w branży pracuje od wielu lat. Łatwe narzędzie do zarządzania pozwala zapewnić szybsze dostarczenie produktu, a co za tym idzie – zoptymalizować zyski dla firmy.