najlepsze treści w internecie

JIRA co to – monitorowanie błędów

JIRA co to – monitorowanie błędów

Wszyscy popełniamy błędy i warto się na nich uczyć. Jednak, żeby móc się poprawić musimy wpierw znaleźć rzeczony błąd. Oprogramowanie również nie należy do bezbłędnych, więc koniecznym, a na pewno przydatnym może się okazać takie oprogramowanie, które pomoże na śledzenie błędów, tzw. bugtracker. Szukając odpowiednich narzędzi można się natknąć na wiele propozycji, a wówczas pojawiają się takie pytania, jak na przykład: JIRA co to?

Dlaczego warto znać odpowiedź na pytanie co to jest JIRA?

JIRA co to? Brzmi egzotycznie, ale w rzeczywistości jest skrótowcem od słowa „Gojira”, czyli japońskiej nazwy dla firmy o wdzięcznym brzmieniu Godzilla. To bardzo dobry trop, ponieważ własnie JIRA jest oprogramowaniem służącym do śledzenia błędów, ale również do zarządzania projektami, procesowania workflow. Jakby tego było mało jest również łatwo rozszerzalną platformą integracyjną, której celem jest zwiększenie wydajności zespołów projektowych. Z takiego narzędzia korzystają najwięksi gracze na rynku, tacy jak: Adobe, Cisco, HP, Oracle, Samsung, Yahoo!, Citigroup, Boeing, BP, McDonalds, Shell, Sony, Disney, CERN czy NASA. Oprogramowanie pozwala na zebranie w jednym miejscu informacji o wszelkich błędach oraz problemach z analizowanym oprogramowaniem, umożliwia zarządzania procesem ich rozwiązywania, przechowuje informacje historyczne o przebiegu procesu naprawczego, zarządza podziałem pracy oraz odpowiedzialności w zespole projektowym.

Narzędzie, które sprawdzi się w każdej firmie

JIRA jest potężnym, a jednocześnie elastycznym w użytkowaniu narzędziem, które jest w stanie sprostać oczekiwaniom naprawdę wymagających klientów. Ponadto oprogramowanie pozwala na integracje z innymi środowiskami, instalację dodatkowych wtyczek i produktów służących developerom lub do pracy w grupie. Możliwe jest również szybkie i proste przeniesienie dotychczasowych projektów z wielu popularnych, komercyjnych programów. JIRA jest oprogramowaniem, które z pewnością ułatwi, usprawni i przyspieszy pracę w firmie. Jednocześnie pozwoli na ograniczenie popełnianych błędów, a co za tym idzie na lepszą wydajność i efektywność, dlatego też warto wiedzieć, co kryje się pod pytaniem: JIRA co to.