najlepsze treści w internecie

Jak prawidłowo układać produkty w lodówce?

Jak prawidłowo układać produkty w lodówce?

Nie od dzisiaj wiadomo, że najlepsze produkty wyróżniać muszą się świeżością, a także wyrazistością. Ważne jest, aby zadbać o artykuły, które kupujemy przechowując je w odpowiednich dla nich miejscach. Warto przeczytać etykietę na produkcie, ponieważ dzięki temu dowiemy się więcej o warunkach, w jakich należy trzymać nasze ulubione wyroby. Jak układać produkty w lodówce? Dowiesz się tego z naszego tekstu lub z tego artykułu – http://gazetka-lewiatan.pl/jak-ukladac-produkty-w-lodowce/.

Jak prawidłowo układać produkty w lodówce?

Wszelkie porady i wskazówki na temat przechowywania żywności w lodówce opisane są w aktualnej gazetce Lewiatana. Dzięki temu możemy postępować zgodnie z zasadami, a także stworzyć idealne warunki dla wszelkich artykułów spożywczych. Zadbajmy nie tylko o porządek i estetykę w lodówce, ale także o prawidłowe magazynowanie ulubionego jedzenia. Może być to dla nas zaskoczeniem, jednak w każdej części panuje inne temperatura, co jest bardzo istotne dla naszych produktów.

Pierwsza półka

Pierwsza półka, która znajduje się na samej górze to najcieplejsze miejsce. Umieścimy tam produkty, które mają długą datę ważności, a także własne przetwory, które przechowywać możemy przez długie miesiące. Jest to również idealna przestrzeń dla produktów szczelnie zapakowanych. Musimy jednak pilnować daty przydatności produktów, które chcemy umieścić na górnej półce w lodówce.

Środkowa półka

Idąc coraz niżej napotykamy środkową półkę. Warto układać tam ulubione jogurty a także nabiał. W tym miejscu temperatura sprzyja też gotowym daniom, które możemy tylko wyjąć z lodówki i odgrzać. Takie przechowywanie żywności jest skuteczne, ponieważ odpowiednie warunki mają duży wpływ na świeżość naszych potraw. Pamiętajmy, żeby przyrządzone przez nas dania nie zalegały zbyt długo w lodówce, ponieważ mogą szybko się popsuć. Najlepiej będzie, gdy naszą potrawę spożyjemy maksymalnie do kilku dni od jego przygotowania.

Dolna półka

Czym byłaby lodówka bez dolnej półki? Najzimniejsze miejsce zarezerwowane jest dla artykułów, które nie mogą pochwalić się długim terminem przydatności. Będą to przede wszystkim mięsa, ryby, wędliny oraz owoce, które wcześniej zostały już napoczęte lub przekrojone. Dzięki takim warunkom nasze ulubione przekąski będą mogły dłużej pozostać świeże, a my będziemy mogli się cieszyć pełnią smaku.

Szuflady, komory i drzwi lodówki

Szuflady i komory znajdują się na samym dole całej tej nieskomplikowanej konstrukcji. Najważniejszymi gośćmi w tym miejscu będą owoce cytrusowe i świeże warzywa. Produkty, które mają w sobie tyle cennych witamin zasługują na odpowiednie warunki, dzięki którym zachowają swoją soczystość i piękne kolory. Między owoce i warzywa możemy schować także wino lub napoje, które najlepiej smakują schłodzone. Taka mieszanka na samym dole powinna zawitać w każdej lodówce. Dodatkową funkcją naszego urządzenia może być regulacja temperatury w szufladach. Warto sprawdzić czy posiadamy tak ciekawą opcję.

Ostatnim elementem w naszej chłodziarce są drzwi. Potrzebne są one nie tylko do otwierania i zamykania, ale także do przechowywania nieco trwalszych artykułów spożywczych. W takim miejscu produkty zostaną tylko lekko schłodzone. Warto umieścić tam nie tylko napoje w butelkach, ale też wszelkie sosy, słoiczki z musztardą czy majonezem, również ketchup. Część u samej góry naszych drzwi przeznaczona jest dla świeżych jaj i masła, margaryny.

Hierarchia w lodówce

Mając wiedzę na temat tego, jak przechowywać wszelkie produkty możemy zachować ład, porządek i zadbać o długotrwałą świeżość każdego dania. Aktualna gazetka Lewiatan świetnie przekazuje nam najważniejsze informacje a także dba o nasze zdrowie. Warto zwracać uwagę na to co kupujemy, a także próbować nowych połączeń smakowych. Dzięki gazetkom poznamy nie tylko ciekawe porady, ale także porównamy ceny i wyłapiemy świetną okazję cenową naszego ulubionego produktu. Aktualną gazetkę Lewiatan można przeglądać na bieżąco zarówno na stronie internetowej, jak i zabierając aktualny egzemplarz przy okazji zakupów w sklepie.

Aktualna gazetka Lewiatan jest świetna dla każdego, kto dba o jakość produktów. Z pomocą korzystnych propozycji ułożymy całe nasze menu na dany dzień. Kupując świeże i nowe, różnorodne produkty mamy gwarancję, że nie znudzimy się naszymi daniami.