najlepsze treści w internecie

Jak nie stracić klienta – sprawne rezerwacje w hotelu

Jak nie stracić klienta – sprawne rezerwacje w hotelu

W dzisiejszych czasach mamy do czynienia ze znaczną różnicą, jeśli chodzi o zasady funkcjonowania hoteli w porównaniu do sytuacji, jaka miała miejsce kilkanaście lub kilkadziesiąt lat temu. Funkcjonujące obecnie hotele cechują się inną strategią działania. Co więcej, klienci posiadają także odmienne wymagania i oczekiwania. program

Z czym się to jednak wiąże?

Wiąże się to między innymi z tym, że zasady zarządzania obiektami hotelowymi są zgoła inne niż chociażby dwie dekady temu. Obecnie, dobre hotele zatrudniają spory sztab ludzi pracujących w osobnych częściach hotelu wykonując różne usługi lub prace na rzecz obiektu. Klienci są skłonni zapłacić dużo więcej, ale wyższe są także stawiane przez nich oczekiwania.

Chodzi między innymi o to, że poziom życia przeciętnego mieszkańca naszego globu znacznie się podniósł. Pokazują to również liczne statystyki. Za jedną średnią, miesięczną pensję jesteśmy w stanie kupić znacznie więcej, niż miało to miejsce w przeszłości. Większość osób żyje obecnie w stosunkowo dobrych warunkach. Dlatego też zmienił się procentowy wydatek na poszczególne dobra i usługi. Poświęcamy znacznie więcej funduszy chociażby na turystykę i rekreację. Jest to oczywiście w pełni pozytywne zjawisko. Co jednak w praktyce oznacza dla właścicieli hoteli i pensjonatów?

Konieczne stało się zastosowanie na przykład rozwiązań, takich jak program do rezerwacji hotelowychhttp://www.gip.com.pl/systemy-hotelowe-i-gastronomiczne/hotele/.

Istnieje wiele różnych modułów i odmiennych rozwiązań, które można modyfikować i dostosowywać w zależności od wielkości hotelu lub pensjonatu. Dobry program do rezerwacji hotelowych działa tak, aby w pełni skrócić czas obsługi klienta i tym samym zachęcić go do ponownego skorzystania z oferowanych usług.

Zastosowanie takiego rozwiązania wiąże się z pewnymi wydatkami i kosztami inwestycyjnymi. Niemniej jednak, gra jest warta świeczki, ponieważ hotel wyposażony w program do rezerwacji hotelowych z całą pewnością spełni wymagania szerszej grupy potencjalnych klientów.

Z czego to tak właściwie wynika?

Po pierwsze, spełnione mogą zostać wyższe wymagania. Mowa na przykład o rezerwacjach. W tej dziedzinie można zastosować skuteczny podział na pulę i na pojedynczy pokój oraz automatyczne potwierdzenie rezerwacji przez Internet. W znacznym stopniu usprawnia to obsługę klienta i zmniejsza możliwość dokonania niechcianej pomyłki.

Co więcej?

Zyskać można również obsługę grup. Program do rezerwacji hotelowych umożliwia bowiem grupowy check-in oraz check-out i tym samym usprawnia działanie recepcji na tym polu. Możliwy jest także bezproblemowy i szybki dostęp do danych wszystkich uczestników, co umożliwia na przykład sprawne utworzenie grafiku.

Częstym problemem, przez który właściciele tracą znaczne grono klientów, jest także problem z wystawianiem dokumentów sprzedażowych. Wystawienie chociażby faktury VAT lub innego, zagranicznego dokumentu wiążę się z dużym nakładem pracy. Jeżeli pracownik robi to w sposób tradycyjny, to oczywistym następstwem jest utworzenie się długiej kolejki w recepcji. Pogarsza to wizerunek hotelu i odstrasza potencjalnych klientów. Dotyczy to w szczególności tych najbardziej wymagających, którzy posiadają szczególnie zasobne portfele.

Dzięki wyżej opisanemu programowi możliwe jest także połączenie wszystkich urządzeń dostępnych na stanie hotelu. Pomoże to na przykład uniknąć niechcianych kolejek do drukowania.

Program rezerwacyjny przeznaczony jest zarówno dla dużych hoteli, jak i małych pensjonatów, ponieważ posiada modułową strukturę budowy, więc właściciel jest w stanie wybrać tylko takie rozwiązania, które stanowią dla niego w danym momencie obiekt zainteresowania.