najlepsze treści w internecie

Jak leczyć żylaki na nogach? Czy laserowe leczenie żylaków jest skuteczne?

Jak leczyć żylaki na nogach? Czy laserowe leczenie żylaków jest skuteczne?

Żylaki to prawdziwa zmora, szczególnie dla kobiet które chciałyby latem pokazywać odkryte nogi. Niestety przez poszerzone żyły i mało estetyczne żyły które często tworzą wybrzuszenia na powierzchni skóry, muszą je przykrywać długi sukienkami lub spodniami. Jak można leczyć tą dolegliwość?

Jak powstają żylaki?

Są różne teorie związana z powstawaniem żylaków na powierzchni nóg. Jedną z nich jest zbyt mała ilość ruchu. Przez co na żylaki z pewnością narażone są osoby, które spędzają wiele godzin przy biurku, nie zmieniając przy tym pozycji siedzącej. Wtedy najłatwiej o zaburzenia przepływu krwi w naszych kończynach. Krew wówczas nie dochodzi do serca, cofa się i zostaje w naczyniach żylnych. Na początku często bagatelizujemy problem ze względu na delikatne skutki. Pomocy szukamy dopiero wtedy, kiedy pojawia się bolesność i brzydki wygląd na naszej skórze. Lekarz już w bardzo wczesnym stadium jest w stanie wykryć w naszych kończynach zmiany i zaproponować nam metodę leczenia. Jeśli zgłosimy się na wizytę już w początkowym etapie z pewnością zaproponować nam będzie mógł leczenie farmakologiczne, masaże, rozwiązania prewencyjne związane ze zmianą trybu życia ( takie jak wzmożona ilość ruchu, długie spacery, specjalnie dobrane ćwiczenia fizyczne, czy wprowadzenie specjalnej przeciwżylakowej diety).Inaczej sprawa wygląda jeśli zgłosimy się do lekarza już w bardziej zaawansowanym stadium choroby. Wtedy takie rozwiązania jak dieta czy ćwiczenia będą już nieskuteczne i będzie potrzebne bardziej doraźne rozwiązanie.

Czy laserowe leczenie żylaków jest skuteczne?

Obecnie najszybszą i najskuteczniejszą metodą jest laserowe leczenie żylaków. Zabieg ten z powodzeniem zastępuje najbardziej inwazyjną metodę leczenie, czyli usunięcie podczas operacji chirurgicznej. Co więcej laserowe leczenie żylaków może być wykonane w każdym stadium rozwoju choroby i jest zdecydowanie bardziej komfortowe dla pacjentów decydujących się na tę metodę. Chodzi tutaj przede wszystkim o okres rekonwalescencji, który jest zdecydowanie krótszy w przypadku laserowego leczenia żylaków. Przekonujące jest również mniejsze ryzyko powikłań oraz nawrotu choroby.