najlepsze treści w internecie

Inteligentny hotel to przyszłość hotelarstwa

Przyjeżdżasz na zasłużony urlop i chcesz się bawić do rana. Wracasz do hotelu, a tam…drzwi zamknięte, recepcja nie jest otwarta całą dobę, tylko w określonych godzinach. Niezbyt ciekawy scenariusz, prawda? W niezwykle prosty można tego uniknąć. Jak? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

W jaki sposób uniknąć przedstawionego wyżej scenariusza?

Można go łatwo uniknąć – albo grzecznie wracać do pokoju hotelowego przed rozpoczęciem ciszy nocnej, albo zamiast standardowego lokum wybrać inteligentny hotel. Czym jest ów inteligentny hotel? To nowe spojrzenie na branżę hotelarską, w którym na każdym kroku widać postęp i nowoczesność. Zamiast liczyć na obecność i dobry humor recepcjonisty, możesz samodzielnie zameldować się w pokoju dzięki specjalnym panelom. Inne rozwiązania wykorzystywane w inteligentnym hotelu to możliwość zmiany parametrów ocieplenia, oświetlenia i nagłośnienia w pokojach jak i połączenie konkretnych usług z serwisami działającymi w sieci. Niektóre hotele oferują na przykład zamiast standardowych kart hotelowych aplikację lub podłączenie z Twoim smartfonem. Rozwiązania zastosowane w nowoczesnych hotelach przede wszystkim wpływają na poczucie komfortu i niezależności gości hotelowych, ale stanowią również sposób dla danego hotelu na wyróżnienie się na tle konkurencji. W Polsce takie rozwiązania zyskują na popularności, zwłaszcza w dużych miastach, takich jak Warszawa, Kraków, Wrocław czy Poznań. Dzięki ciągle wysokiej popularności mediów społecznościowych, takie nowoczesne, inteligentne hotele stają się bardzo popularne na Facebooku czy Instagramie, przez co budzą zainteresowanie wśród nowych potencjalnych klientów.

Inteligentny hotel to przyszłość hotelarstwa

Inteligentny hotel to przyszłość hotelarstwa, ale warto pamiętać że nie jest to rozwiązanie dla każdego. O ile młodzi goście, wychowani w otoczeniu mediów społecznościowych i technologicznych nowinek będą zachwyceni rozwiązaniami oferowanymi przez inteligentne hotele, o tyle starsze, bardziej konserwatywne pokolenia będą preferowały standardową obsługę, do której przywykli. Jeśli ciekawi Cię jak to jest spędzić noc w inteligentnym hotelu, to nie wahaj się, bo to zupełnie nowe i ciekawe doświadczenie!