najlepsze treści w internecie

Czy warto kupować dzieciom smartfony?


Smartfony szybkim krokiem wkroczyły na rynek, zastępując popularne telefonu komórkowe. Nietrudno zauważyć, że pod względem funkcjonalności są one o niebo lepsze od tradycyjnych komórek, przede wszystkim ze względu na możliwość korzystania z zasobów sieci.

Mamo, tato, kupie mi smartfon!

Smartfony okazują się niezastąpione w wielu sytuacjach – choćby w podróży, gdy konieczne jest skorzystanie z zasobów internetu. Co prawda niektóry witryny otwierają się na tyle długo, że poirytowany użytkownik rezygnuje z działania, nie mniej jednak większość współczesnych stron została wykonana z uwzględnieniem responsywności, co oznacza, że urządzenia mobilne, w tym przedmiotowe smartfony, nie są im straszne.

Zdarza się jednak (w dodatku bardzo często), że o zakup smartfona prosi dziecko. Wielu rodziców dla świętego spokoju kupuje dziecku wybrany model smartfona, wychodząc oczywiście z założenia, że urządzenie będzie służyło wyłącznie do kontaktu z rodzicami, ewentualnie rówieśnikami.
Niestety, rzeczywistość weryfikuje to stwierdzenie, a co ważniejsze, często jest to bolesna weryfikacja.

Prosty czy z wyższej półki?

Podejmując decyzję o zakupie smartfona dla pociechy, warto zadać sobie pytanie, jaki model wybrać? Możliwości jest bardzo wiele, poszczególne propozycje różnią się przede wszystkim funkcjonalnością oraz… ceną.

Nietrudno zauważyć, że dzieci zwracają szczególną uwagę głównie na cenę – im droższy, tym lepszy, mając za nic możliwości finansowe rodziców. Liczy się przede wszystkim marka oraz funkcjonalność.
Ostateczna decyzja należy oczywiście do inwestorów, czyli rodziców, warto jednak uwzględnić indywidualne możliwości finansowe oraz faktyczne potrzeby dziecka, weryfikując jego oczekiwania.

Wejdź na https://www.sferis.pl i zapoznaj się z ofertą elektroniki w dobrych cenach